Dişsel ve İskeletsel Ortodontik Bozuklukların Tedavisi

Ortodontik braketler metal, seramik, safir, cam ve plastik gibi malzemelerden yapılabilir. Çıkarılabilir veya dişlere sabit diş telleri olabilir.

Diş telleri dikkatlice kontrollü bir şekilde sürekli ve yumuşak bir kuvvet uygulayarak dişleri doğru pozisyona doğru yavaşça hareket ettirirler. Diş teli taktırmak için harika bir zamandayız çünkü her dişin etrafına bir destek ve metal bandın yerleştirildiği günler geride kaldı. Artık diş tellerini saran lastiklerin renklerini seçebilirsiniz. Teller ise eskiden olduğundan daha az fark edilir olmakla birlikte en yeni malzemeler hastalara daha az rahatsızlık vererek dişleri daha hızlı hareket ettirir.

Neden diş teli?

Çarpık dişlerin temizlenmesi ve bakımı zordur. Bu durum diş çürümesine, diş eti hastalığının kötüleşmesine ve diş kaybına yol açabilir. Diğer ortodontik problemler, diş yüzeylerinin anormal aşınmasına, yetersiz çiğnemeye, diş eti dokusuna aşırı yüklenmeye ve dişleri destekleyen kemiğe veya çene eklemlerinin yanlış hizalanmasına katkıda bulunabilir. Bunlar kronik baş ağrılarına ve yüz/boyun ağrısına yol açabilir. Bir ortodontist tarafından yapılan tedavi, ortodontik problemlerin bir sonucu olarak ortaya çıkan diş problemlerini tedavi etmek için gerekli olan ek bakımdan daha az maliyetli olabilir.

Çoğu insan için güzel bir gülümseme ortodonti tedavisinin en belirgin faydasıdır. Diş tellerinin çıkmasından sonra daha güvenli gülüşleriniz olacaktır.

Randevu Al